Zlot ZHPpgK w Kanadzie

Wersja do wydruku

Obszar:

 Druhny i Druhowie!

 

Otrzymaliśmy od Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju zaproszenie do udziału w IX Światowym Zlocie 2017 „SZLAK PRZYSZŁOŚCI”, który odbędzie się w Kanadzie w dniach 29 lipca – 12 sierpnia 2017 r. w prowincji Quebec w miejscowości Tamaracouta na terenie bazy Camp Tamaracouta należącej do skautów kanadyjskich (niedaleko Montrealu i Ottawy).

 

Koszt wpisowego na zlot wynosi:

- dla harcerzy i harcerek -  805 CAD (dolarów kanadyjskich) czyli ok. 2500 zł,

- dla wędrowników i wędrowniczek – 1150 CAD, czyli ok. 3600 zł.

Różnica w wysokości wpisowego wynika z różnicy w programie Zlotu Wędrowników (dla tej grupy wiekowej przewidziane są dwie wędrówki).

Szacunkowy koszt wyjazdu wyniesie ok. 7500-8000 zł.

Kwota ta pozwoli pokryć koszt przelotu w obie strony, dojazd z lotniska na miejsce zlotu, wpisowe za udział w zlocie i ubezpieczenie.

 

W obecnej chwili Główna Kwatera nie posiada środków, które umożliwiłyby dofinansowanie udział reprezentacji ZHP w tym przedsięwzięciu.

 

Zastanawiamy się również nad ewentualnym wydłużeniem pobytu i rozszerzeniem programu o dodatkowe atrakcje i zwiedzanie. Będzie się to wiązało z podwyższeniem kosztu wyjazdu, lecz decyzję w tej sprawie podejmiemy wspólnie w późniejszym okresie.

 

W obecnej chwili rozważamy możliwość zorganizowania naszej reprezentacji, dlatego prosimy o kontakt środowiska i pojedyncze osoby, które byłyby wstępnie zainteresowane udziałem w zlocie.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji mailowej z podaniem imienia i nazwiska oraz telefonu do kontaktu na adres: katarzyna.sobieszczanska@zhp.net.pl

 

Informacji dodatkowych w sprawie zlotu udziela:

hm. Katarzyna Sobieszczańska

instruktorka Wydziału Zagranicznego GK ZHP

Tel. 603774141 (kontakt po godz. 18:00)

 

Informacje o zlocie można znaleźć również na stronie internetowej http://zlot2017.ca/